Cumhuriyet Meydanı’nın ismi değişti

MEYDAN

KIRIKKALE BELEDİYESİ, SOKAKLARA ŞEHİTLERİN ADLARINI VERDİ

 

Belediye meclisi 2016 yılı Eylül ayı olağan meclis toplantısının 1’nci bileşimi Meclis Başkanvekili Çakır Yıldırım başkanlığında toplandı. Komisyonun bir önceki ayda aldığı karar ile bir çalışma yapan AR-GE komisyonu bu çalışma sonunda Cumhuriyet Meydanının yeni ismi Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı olarak meclise sunuldu ve oy birliği ile karar verildi.

 

HAİN SALDIRIYI KINADILAR

Toplantı Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti. Meclis Başkanvekili Çakır Yıldırım Eylül ayı olağan meclis toplantısına başlamadan önce 15 Temmuz Darbe girişiminde demokrasiye yapılan bu hain saldırıyı kınadığını belirterek şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi. Meclis toplantısı bir önceki aya ait tutanak karar özetinin okunup oylanması ile başladı. Şehit isimlerinin yaşatılması hususu görüşüldü.

 

DEĞİŞEN CADDE VE SOKAKLAR

Şehit isimleri şehit yakınlarının ikamet ettiği sokaklara verildi. Sanayi Mahallesi 1257 Sokağın ismi Şehit Polis Yılmaz Dikmen Sokak, Yuva Mahallesi 2412 sokağın ismi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Osman Kablan, Karşıyaka Mahallesi 2106 Sokağın ismi Şehit Polis Emrah Pekdoğan, Yaylacık Mahallesi 353 Sokağın ismi Şehit Özel Harekât Polisi Hakan Yorulmaz Sokak, Etiler Mahallesi 1123 Sokağın ismi Şehit Jandarma Başçavuş Şükrü Ceylan Sokak, Yenimahalle 320 Sokağın ismi Şehit J. Uzman Çavuş Yusuf Alsancak Sokak, Bağlarbaşı Mahallesi 940 Sokağın ismi Şehit Polis Mustafa Nohut Sokak, Kaletepe Mahallesi 1032 Sokağın ismi Şehit SHH Komando Onbaşı Atilla Demirbaş Sokak, Bahçelievler Mahallesi 2048 Sokağın ismi Şehit Polis Muhammed Fatih Sivri Sokak, Kaletepe Mahallesi 1017 Sokağın ismi Şehit Polis Ferhat Bozkurt Sokak olarak değiştirildi.

 

CUMHURİYET VE DEMOKRASİ MEYDANI

Komisyondan gelen komisyon raporları okunarak oylandı. Komisyon’un bir önceki ayda aldığı karar ile bir çalışma yapan AR-GE komisyonu bu çalışma sonunda meydanın yeni ismi Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı olarak meclisimize sundu. Kabul edilen madde ile meydanımızın yeni ismi Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı olarak belirlendi. Gündemin diğer maddesi olan Komisyondan gelen İmar Tadilat talepleri değerlendirilerek oylama yapıldı. Gelen İmar tadilat talepleri komisyona havale edilmek üzere meclis üyelerinin oyuna sunuldu.

 

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet Siyaset

CHP seçim bürosunu açtı

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı seçim bürosunun açılışını hafta sonu düzenlediği açılışla gerçekleştirdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in katıldığı açılışta milletvekili adayları tanıtıldı.   Kırıkkale’de partisinin seçim bürosunun açılışına...
post-image
Güncel Manşet Siyaset Yazarlar

Bu gemi Dağdelen’le yüzer

İnanmış olduğu davasına canı gönülden bağlı,önüne çıkan engellere aldırmayan,zorluklara göğüs geren,yılmaz bekçi,çalışkan İl başkanı.Teslim olduğu davasının her kademesinde göreve hazır,kibirden yoksun,tevazu ehli,yardımsever,sözünün eri,ilgili,fakirin dostu,kimsesizlerin yol arkadaşı,sırdaş ve dert ortağı....
Haber Yükle