Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk-İş’te

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Türk Metal Sendikası’nın 300’ün üzerinde kadın üyesi ile TÜRK-İŞ Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

 

TAZİYEDE BULUNDU
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRK-İŞ’te geçtiğimiz yıl sendikamız Türk Metal’in 8 Mart etkinliklerine katılmak üzere Ankara’ya gelirken elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden üyelere taziyede bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Genel Başkan Pevrul Kavlak ile kazada hayatını kaybeden üyeyi temsilen 7 kadın üyeye taziye de bulundu. Ziyarette, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’da yer aldı.

 

KADIN OLMANIN ÖNEMİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Kadın İşçiler 23. Büyük Kurultayı’na katılmak üzere Ankara’ya gelen 300’ün üzerinde kadın üyeler ile TÜRK-İŞ Genel Merkezi’nde bulunan toplantı salonunda bir araya geldi. Kadın üyelerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadın olmanın ve anne olmanın önemine değinerek “Annelerimize sahip çıkalım, cennet annelerimizin ayakları altındadır” dedi.

 

AYRIMCI YAKLAŞIMLARA KARŞIYIZ
Erdoğan, “Kurduğumuz devletlerin harcını yoğuran, Kurtuluş Savaşı’nın görünmez kahramanları olan, Cumhuriyet döneminde ülkemizin katettiği mesafede çok önemli katkıları bulunan, istiklalimize ve istikbalimize yönelik tehditlere karşı en ön saflarda mücadele eden kadınlarımız, geleceğimizin inşasında günümüzde de önemli rol oynamayı sürdürüyorlar. Kadını veya erkeği, aynı madalyonun iki yüzü gibi telakki eden bir medeniyetin mensupları olan bizler, cinsiyetçi yaklaşımların her türüne karşıyız. Bizler, insan onurunu yok sayan ve yaşanan pek çok acının da müsebbibi olan çarpık zihniyetlere karşı mücadelemizi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız. Esasen, bu tür cinsiyetçi bakış açıları, bizim değerlerimizle, tarihimizle, sosyal hayatımızın dinamikleriyle de bağdaşmıyor” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

FETÖ operasyonu

Kırıkkale merkezli 7 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) “askeri mahrem yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında 7’si muvazzaf 8 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi. 8 ŞÜPHELİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI...
Haber Yükle