Can, KEİPA’nın toplantısına katıldı

can

CHP’li Bektaşoğlu, KEİPA’nın bir dahaki yıl yapacağı toplantılardan birisinin Giresun’da yapılması teklifini götürdü. Yapılan toplantıya AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can’da katıldı.

 

GÜÇLENDİRME

Antalya’da toplanan Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) toplantısı başladı. Açılışta, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili bir sinevizyon da gösterildi. Ardından da AKP Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, sunuş konuşması yaptı. KEİPA toplantıları, gündemdeki konuların görüşüldüğü oturumlarla sürüyor. Hukuki ve Siyasi İlişkiler Komisyonu 48’inci toplantısında, terörizme ve aşırılığa karşı mücadelede dinlerin rolü ile KEİPA’nın statüsünün güçlendirilmesi konuları ele alınacak.

 

BEKTAŞOĞLU: KEİPA TOPLANTISI GİRESUN’DA YAPILMALI

Toplantılara, KEİPA Türk Gurubu üyesi CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da katılıyor. Bektaşoğlu, KEİPA’nın bir dahaki yıl yapacağı toplantılardan birisinin Giresun’da yapılması teklifini götürdü. Bektaşoğlu, yaptığı açıklamada “Bu toplantının Giresun’da yapılması, KEİPA’nın kuruluş felsefe ve ilkelerine uygun. Karadeniz’e kıyı ülkelerin Karadeniz’in karşı kıyısındaki Giresun’da toplanması gerekir. Böyle bir organizasyonu yapmaya hazırım. Teklifim gerçekleşirse, toplantı nedeniyle 30 dolayında üye Giresun’a gelerek ilimizin tarihi, kültürü ve turizm değerlerini tanınmasına vesile olacaklar” dedi. Yarın sona erecek toplantıya ,Türkiye’nin yanı sıra; Ermenistan, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Yunanistan, Moldova, Romanya, Rusya ve Ukrayn’dan devlet yöneticileri ve hükümet temsilcileri, akademisyenler katılıyor.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet Siyaset

CHP seçim bürosunu açtı

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı seçim bürosunun açılışını hafta sonu düzenlediği açılışla gerçekleştirdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in katıldığı açılışta milletvekili adayları tanıtıldı.   Kırıkkale’de partisinin seçim bürosunun açılışına...
post-image
Güncel Manşet Siyaset Yazarlar

Bu gemi Dağdelen’le yüzer

İnanmış olduğu davasına canı gönülden bağlı,önüne çıkan engellere aldırmayan,zorluklara göğüs geren,yılmaz bekçi,çalışkan İl başkanı.Teslim olduğu davasının her kademesinde göreve hazır,kibirden yoksun,tevazu ehli,yardımsever,sözünün eri,ilgili,fakirin dostu,kimsesizlerin yol arkadaşı,sırdaş ve dert ortağı....
Haber Yükle