Bir çocukta sen sevindir

cocuk-sevindir

Gençlerin İyilik Ağacı Projesi kapsamında “Bir Çocukta Sen Sevindir” sloganıyla çalışma gerçekleştiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Keskin’in Konur ve Cankurtaran köylerinde ilkokula yeni başlayan 41 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.

 

RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI

Spor alanında yaptığı çalışmalarla takdir toplayan ve sağlıklı bir nesil düşüncesiyle faaliyet gerçekleştiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde renkli bir yardım etkinliğine imza attı. Müdürlük personelleri ve yetkilileri tarafından Keskin ilçesine bağlı Konur ve Cankurtaran köylerinde bulunan 41 öğrenciye, kırtasiye yardımı yapıldı.

 

MANEVİ OLARAK YANLARINDAYIZ

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik Merkezi Müdürü Adnan Vural, “28. Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirdiğimiz faaliyette çocuklarımıza verilen çantaların içinde kalemden deftere, suluktan beslenme çantasına, makastan silgiye birçok temel okul malzemesi bulunuyor. Gençlik Merkezi olarak amacımız, miniklerimizin eğitim öğretim hayatlarında az da olsa katkı sağlamak, köylerde yaşayan ailelerin yükünü azaltmak ve geleceğimizin teminatı olan miniklerimize her zaman devletimizin maddi ve manevi olarak yanlarında olduğunu hissettirerek yüzlerini güldürmek” dedi.

 

ÖNEMLİ OLGULAR BAŞINDA GELİYOR

Eğitime destek vermeyi sürdüreceklerini belirten Vural, “Bütün yavrularımızı gözlerinden öpüyorum. Eğitim bizim için en önemli olguların başında geliyor. Eskiden bizlerin dönemlerinde şartlar inanılmaz derecede zordu. Şimdi büyüyen ve gelişen Türkiye ile birlikte eğitim standartlarımız da çok daha üst seviyelere çıktı. Şimdiki öğrencilerimiz çok şanslı, gelecekleri parlak” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Ekonomi Manşet

Teknoparklarda vergisel destek

Kırıkkale Teknopark ve Kırıkkale Üniversitesi TTO tarafından “Teknoparklarda Vergisel Destek ve Teşvik Uygulamaları ve ArgePortal Eğitimi” düzenlendi. ÖNEMLİ KATILIM SAĞLANDI Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Şehit Aydın Çopur Konferans Salonu’nda...
Haber Yükle