Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Başladı

Amatör spor etkinlikleri

Kırıkkale’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri düzenlenen açılış töreni ile başladı.

 

SPORCULAR GÖSTERİLERİNİ SUNDU

Kırıkkale’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri düzenlenen açılış töreni ile başladı. Amatör Spor Haftası etkinlikleri ülke genelinde düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya başladı. Kırıkkale’de Amatör Spor Haftası yürüyüşü ile başladı, sonrasında Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen açılış töreni ile devam edildi. Düzenlenen açılış töreninde Gençlik Merkezi’ne bağlı halk oyunları ekibi ve pek çok spor dalından amatör sporcular gösterilerini sundu.

 

FARKLI DALLARDA CİDDİ BAŞARILARA İMZA ATIYORUZ

Düzenlenen törende amatör sporun önemine değinen Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, “Amatör spor branşları olarak 30 branşta faaliyet gösteriliyor. Bu branşlarda engelliler alanında olsun, diğer amatör sporcularımızın faaliyet gösterdiği alanlarda olsun, çok ciddi başarılar alıyoruz. Kros olsun, badminton olsun benim hep yurt dışında bulunduğum süre zarfında duyduğum spor dallarıydı, o zaman ülkemizde bu spor dallarının sporcu sayıları çok azdı. Ama ne güzel Türkiyemiz’de, Kırıkkalemiz’de bugün bu alanlarda çok ciddi başarılara imza atıyoruz. Muhakkak ki yaşamın temeli hareket ve yediden yetmişe herkesin bir şekilde spor aktivitesinin içerisinde bulunması gerekiyor. Dolayısıyla sadece gençlerimizi değil, yetişkin insanlarımızı da amatör spor ile uğraşmaya bir taraftan teşvik etmemiz lazım. Bunun için Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze çok ciddi işler düşüyor. Onlar da iş birliği içerisinde buna gayret gösteriyor” dedi.

 

 

SPOR KULÜPLERİNİN KALBİ AMATÖR SPORDA ÇARPIYOR

Ülkedeki spor kulüplerinin kalbinin amatör sporlar için çarptığını dile getiren Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, “Hepimiz biliyoruz ki bütün dünyada profesyonel sporculuğa geçişin en önemli noktasıdır, amatör spor. 90 spor kulübü ve 1431 faal sporcu olmak üzere toplamda 27 bin 250 lisanslı sporcuya sahip olan ilimizde, amatör spor haftası il merkezi ve ilçelerimizde çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır. Kutlamalarda çeşitli spor dallarında gösteriler ve farkındalık çalışmaları olacaktır” şeklinde konuştu.

 

 

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

Zincirleme kazada 4 kişi yaralandı

Kırıkkale’de altı aracın karıştığı kazada 3’ü çocuk 4 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle trafiğe kapanan Ankara-Kırıkkale karayolu, araçların kaldırılmasıyla ulaşıma açıldı. Ankara-Kırıkkale karayolunda sürücüleri belirlenemeyen 6 otomobil çarpıştı. Kazada, Tuğba...
post-image
Güncel Manşet

Çocuklara bayram hediyesi

Kırıkkale’de bir yardım derneği, Kurban Bayramı öncesinde yetim, öksüz, yardıma muhtaç ve Türkiye’ye sığınan Suriyeli ailelerin çocuklarına giysi yardımında bulunuyor. İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR Merhamet İslami Eğitim Yardım Derneği, başlattığı yardım...
Haber Yükle