Akil Gençler de bir Kırıkkaleli

akil-genc

AKİL GENÇLER PLATFORMU GENEL MERKEZ MYK’DA KIRIKKALELİ BİR GENÇ

2015 yılında kurulan Akil Gençler Platformu’nun Genel Merkez(MYK) Ar-Ge Başkanlığına Kırıkkaleli Dursun Özer getirildi. Özer, gelecek nesillere daha iyi bir Türkiye bırakmak için daha çok çalışacağını belirterek, “Allah bizleri utandırmasın. Davamız ve inandığımız yol bellidir. Ve bunun için çaba göstereceğiz. Gün gelecek uykusuz kalacağız” dedi.

 

 

“UYKUSUZ KALACAĞIZ”

Kırıkkale’nin Yahşihan İlçesi doğumlu olan Dursun Özer, 2015 yılında kurulan ve Çanakkale ruhunu benimseyip birlik ve beraberlik çağrısı yapan Akil Gençler Platformu’nda Ar-Ge Başkanlığı’na getirildi. Bir gençlik hareketi olan Akil Gençler Platformu, Türkiye genelinde 25 ilde temsilciliği bulunuyor. Daha önce birçok spor alanında ve sosyal projelerde yer alan Özer, her geçen gün kendini geliştirmek adına çalışmalar yapıyor. Gelecek nesillere daha iyi bir Türkiye bırakmak için çaba sarf ettiklerini ifade eden Özer, “Gün gelecek uykusuz kalacağız” dedi.

 

 

HEDEF: 81 İLDE 81 TEMSİLCİLİK

Özer, “Allah bizleri utandırmasın. Davamız ve inandığımız yol bellidir. Ve bunun için çaba göstereceğiz. Gün gelecek uykusuz kalacağız. Gün gelecek bir yudum su bile içmeye vakit bulmakta güçlük çekeceğiz. Fakat, bizlere bu güzel vatani emanet eden atalarımıza minnettarlığımızı gösterip onların bize bıraktığı değerleri gelecek nesillere ulaştırmak için canla başla çalışacağız. Gün geçtikçe gücümüze güç katıp, güçlü bir Türkiye olacağız. Ve gelecek nesillere güzel vatanımızı güzellikleri ve daha iyi imkanlarıyla bırakacağız. Platform olarak Türkiye genelinde 25 ilde temsilciliğimiz mevcut. Hedefimiz 81 ilde 81 temsilcilik açmak ve bunu yaparken de Çanakkale ruhunu benimseyip yapacağız.” dedi.

 

 

“YENİ ANAYASA GENÇLERİN FİKİRLERİ İLE YAZILMALI”

Özer, “Artık gençlerin ilk 11’de olması gerektiğine inanıyoruz. Hepimiz biliyoruz ki 1980 yılında gencecik fidanları sağ-sol diyerek toprağa gömmek zorunda kaldık. Bu ülke ne yazık ki bu mantığın ürünü olarak ta ortaya 1980 anayasası çıktı. Bir diğer değimle “80 Anayasası” denilen yasanın gençlerimizin kanları ile yazıldığını hepimiz biliyoruz. Gençler olarak yeni yazılacak anayasanın artık gençlerin kanları ile değil gençlerin fikirleri ile yazılmasını istiyoruz. Tek gayemiz bu. Rabbimin izni ile de bunu nefesimiz yettiğince haykıracağız.” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

5 kişi yaralandı

Kırıkkale’de otomobilin trafik işaret levhalarına çarptıktan sonra takla atarak devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı. KARŞI ŞERİDE GEÇEREK DEVRİLDİ Alınan bilgiye göre, Gültekin Arslan (46) idaresindeki...
post-image
Güncel Manşet

9 bin 371 traktör var

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, traktör sayısında Manisa’nın birinciliğini sürdürdüğünü bildirdi. Bayraktar, “Kırıkkale’de 9 bin 371 traktör bulunuyor” dedi. KIRIKKALE VE DİĞER BÖLGELER Türkiye Ziraat...
Haber Yükle