Ak Parti İl Teşkilatında Neler Oluyor?-2

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Referandumdan sonra 30 Mayıs tarihli grup toplantısında teşkilatlarda var olan “Metal Yorgunluğundan” bahsetmiş ve teşkilatların yenileneceğinin sinyalini vermişti. Sayın Cumhurbaşkanı söylediği bu sözün arkasında durarak teşkilatların yenilenmesi için gerekli adımları attı. Bununla da kalmayıp bazı Büyükşehir Belediye Başkanları’nın da istifasını istedi.

Son zamanlarda alınan bilgilere göre ise Sayın Cumhurbaşkanı, il kongrelerinde halk tarafından gösterilen ilgiden son derece memnun olduğunu ve ilk yıllardaki heyecanın tekrar diriltildiğini söylüyor. Buradan da anlıyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanı’nın çabalarıyla tüm teşkilatlarda bulunan “Metal Yorgunluğu” atlatılmış oldu.

Bunun en güzel örneklerinden biri de Kırıkkale İl Teşkilatıdır…

Başta İl Başkanı Sayın Nuh Dağdelen, Gençlik Kolları Başkanı Emre Altunçanak, Kadın Kolları Başkanı Esma Ünal olmak üzere Kırıkkale için elinden gelenin fazlasını yapmak için kendini adamış bir teşkilat ile karşı karşıyayız. Kırıkkale’de; 2007 Anayasa Referandumu’nda yüzde 80, 2007 Genel Seçimleri’nde ise yüzde 58’lik oylar alan Ak Parti İl Teşkilatının lideri şimdi olduğu gibi Nuh Dağdelen’di. Türkiye ve hatta tüm İslam âlemi için çok büyük öneme sahip olan 2019 seçimlerine giderken Ak Parti İl yönetiminin güvenilir ellere bırakıldığını da az önce verdiğim oy oranları gayet iyi açıklıyor.

İl yönetiminin yanı sıra Kadın Kolları’nda da Türkiye genelinde bir ilk gerçekleştirilerek en genç Kadın Kolları Başkanı Kırıkkale’de göreve gelmiştir. Sayın Esma Ünal, 26 yaşında bu göreve gelerek teşkilatın ne kadar dinamik bir yapıda olacağının en büyük kanıtı niteliği de taşımaktadır.

Partinin en dinamik ve canlı kısmı hiç şüphesiz Gençlik Kolları’dır. Hem parti yönetiminin hem de iktidar olduğu takdirde ülke yönetiminin namzetleri bu yapı içerisinden yetişir ve perçinlenir. Ülkenin geleceğinin yetiştirildiği bu yapının da gerek başkanı gerek yönetimi bu sebeple çok önemlidir. Kasım 2017 itibariyle bu göreve atanan ve 2018 Ocak Ayında 5. Olağan Kongrede seçilen Emre Altunçanak ve Yönetim Kurulu son derece öneme sahip olan bu görevi sonuna kadar hak edip layıkıyla görevini yapmaktadır.

Yeni dönemde seçilen tüm Teşkilat Başkanları ve Ekiplerini kutluyor, Sayın Nuh Dağdelen’in de dediği gibi, görevlerinde çok büyük sevaplar işlemelerini temenni ediyorum…

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

FETÖ operasyonu

Kırıkkale merkezli 7 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) “askeri mahrem yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında 7’si muvazzaf 8 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi. 8 ŞÜPHELİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI...
Haber Yükle