Afet müdürü kalbine yenik düştü

afet-muduru

Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde uzun yıllar görev yapan Sedat Günay, Kurban Bayramında geçirdiği kalp krizi sonrası tedavi gördüğü Yüksek İhtilas Hastanesinde hayatını kaybetti. Evli ve iki çocuk babası olan 50 yaşındaki Günay’ın ani ölümü, sevenlerini de derinden üzdü.

 

ISPARTA’YA UĞURLANACAK

Kurban Bayramı’nda geçirdiği kalp krizi sonucu Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi altına alınan İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sedat Günay (50), dün sabah saat 05.30 sularında hayatını kaybetti. Isparta’nın Şarkikaraağaç köyünde defnedilecek olan merhum Günay, Kırıkkale’den memleketine uğurlandı.

 

MERHUM GÜNAY’IN ÖZGEÇMİŞİ

02.03.1966 Isparta İli Şarkikaraağaç İlçesi Yukarıdinek Köyü doğumlu olan Sedat GÜNAY,  İlkokulu Yukarıdinek Köyünde, Orta ve Lise Eğitimini Şarkikaraağaç Lisesinde tamamladı. Yükseköğrenimini 1987 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Coğrafya Bölümünden mezun olarak tamamladı.

 

YEDEK SUBAY OLARAK YAPTI

Meslek hayatına İçişleri Bakanlığının 1987 yılında açmış olduğu Sivil Savunma Memurluğu yazılı ve sözlü sınavını kazanarak 07.01.1988 tarihinde Bingöl İli Solhan İlçesi Sivil Savunma Memuru olarak başlamıştır. Askerlik görevini 201.dönem Yedek subay olarak Ankara Merkez Komutanlığında tamamlamıştır. Çalıştığı yerler; 1988-1992 Bingöl İli Solhan İlçesi Sivil Savunma Memuru,  1992-1998 Isparta İli Yenişarbademli İlçesi Sivil Savunma Müdürü, 1988-2001 Kütahya İli Şaphane İlçesi Sivil Savunma Müdürü olarak görev yapmıştır.”

 

KURUMLARDA YAPTIĞI GÖREVLER

“Sivil Savunma Genel Müdürlüğünün (Mülga) 2001 yılında açmış olduğu görevde yükselme sınavını kazanarak 23.03.2001 tarihinde Siirt İl Sivil Savunma Müdürü olarak göreve başlamış, 15 Haziran 2008 tarihine kadar Siirt İlinde, 15 Haziran 2008 tarihinden, 5902 sayılı kanun gereği Sivil Savunma Teşkilatı kapanana kadar Kırıkkale İli Sivil Savunma Müdürü olarak görev yapmıştır. 5902 sayılı kanun gereği kurulan Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne, Valilik Makamının 30.10.2009 tarihli atama onayı ile Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum Müdür olarak atanmıştır.”

 

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet

5 kişi yaralandı

Kırıkkale’de otomobilin trafik işaret levhalarına çarptıktan sonra takla atarak devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı. KARŞI ŞERİDE GEÇEREK DEVRİLDİ Alınan bilgiye göre, Gültekin Arslan (46) idaresindeki...
post-image
Güncel Manşet

9 bin 371 traktör var

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, traktör sayısında Manisa’nın birinciliğini sürdürdüğünü bildirdi. Bayraktar, “Kırıkkale’de 9 bin 371 traktör bulunuyor” dedi. KIRIKKALE VE DİĞER BÖLGELER Türkiye Ziraat...
Haber Yükle