1 milyonu ödeyin bırakayım

karakusss

Son haftalarda Türk Metal Kırıkkalespor’da başkan adaylarının çıkması üzerine Başkan Metin Karakuş açıklama yaptı. Başkan Karakuş, mahkeme sürecinden dolayı kongre kararı alınamadığını söyledi. Son günlerde  başkanlığa adaylığını açıklayanlara ise şart sunan Karakuş, “1 Aralık’ta futbolcuların peşinatlarını ödeyin, bende üzerime düşeni yaparım, bırakırım.” dedi.

 

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ

Türk Metal Kırıkkalespor Başkanı Metin Karakuş, son zamanlarda adaylık açıklamalarına yönelik bir basın açıklaması yaptı. Gazetekale.com olarak yaptığımız ’15 günlük süre’ haberi üzerinden açıklama yapan Başkan Karakuş, “Şu anda mahkememiz devam ediyor. Kongre kararı almamız için mahkememizin sonuçlanması gerekiyor. Bu 15 günlük bir süre ile olacak bir iş değil. Arkadaşlarımız madem adaylar oturup konuşalım. Kırıkkalespor benim babamın yeri değil. Burada asıl olar Kırıkkalespor. Aday arkadaşlarımız Kırıkkalespor’u madem bu kadar seviyorlar Aralık ayının başında futbolcuların peşinatlarının ödemesi var. Bu peşinatları ödesinler bizde mahkeme sonuçlandığı taktirde üzerimize düşeni yaparız” ifadelerini kullandı.

 

SÖZÜMÜZE GÜVENMEZLERSE…

Paraların ödenmesinin ve mahkeme sürecinin bitiminden sonra başkanlığı da bırakacağını söyleyen Başkan Karakuş, “Arkadaşlarımız sözümüze güvenmeyebilirler. Bunun içinde gereken her anlaşmayı yapalım. Kırıkkalespor’umuzu hak ettiği yerlere getirelim. Buna da güvenmezlerse anlaşmayı Valimiz, Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz ya da şehrimizin büyükleri ile birlikte yapalım. Oda mı olmadı. ‘Türk Metal Kırıkaklespor’un hesabına şu şu futbolcuların alacaklarını ödenmesi için, bu paraların da ben başkan olduğum taktirde geçerli olması’ diye şart koşarak yapabilirler. 1 milyonu yatırsınlar şerefime namusuma bırakacağım” dedi.

 

TEMİNAT YAPALIM

Peşinatlar hakkında da açıklama yapan Başkan Karakuş, “Bu futbolcuları biz transfer etmedik. Kayyum heyetini yani Abdullah Pekgöz’ü de suçlamıyorum. Kayyum heyeti o an kendilerince doğru olanı yaptı. Kayyumdan önce de Türk Metal Sendikası Başkanı Mürsel Öcal ile sorunlar yaşadık. O an Başkan Öcal da kendine göre doğru olanı yaptı. Şu anda bunlar sorunumuz değil. Sadece yapılan antlaşmalar bana göre yanlış. Şu anda büyük sorunumuz var. Peşinatlar ödenmediği taktirde sorunlar yaşayacağız. Eğer adaylar samimilerse gelsinler her şekilde teminatlar yapalım. Bizde üzerimize düşeni yaparız” diye konuştu.

 

SAMİMİ DEĞİLLERSE BİZE BIRAKSINLAR

Konuşmasına devam eden Başkan Karakuş, “Eğer samimi değillerse yada bu parayı ödemeyeceklerse suları bulandırmayı bıraksınlar biz devam edelim. Bu parayı ödemek için elimizden geleni yaparız. Eğer ödeyemez olursak, futbolcularımız anlayışsız değil. Görüşerek bir miktarını öderiz, geri kalanını da aylara böleriz. Burada önemli olan Kırıkkalespor. Kimse burada kalıcı değil. Kırıkkalespor kimsenin malı değil. Asıl olan Kırıkkalespor dur. Kişiler edğil” dedi.

Yorum Bırak

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler
post-image
Güncel Manşet Siyaset

CHP seçim bürosunu açtı

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı seçim bürosunun açılışını hafta sonu düzenlediği açılışla gerçekleştirdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in katıldığı açılışta milletvekili adayları tanıtıldı.   Kırıkkale’de partisinin seçim bürosunun açılışına...
post-image
Güncel Manşet Siyaset Yazarlar

Bu gemi Dağdelen’le yüzer

İnanmış olduğu davasına canı gönülden bağlı,önüne çıkan engellere aldırmayan,zorluklara göğüs geren,yılmaz bekçi,çalışkan İl başkanı.Teslim olduğu davasının her kademesinde göreve hazır,kibirden yoksun,tevazu ehli,yardımsever,sözünün eri,ilgili,fakirin dostu,kimsesizlerin yol arkadaşı,sırdaş ve dert ortağı....
Haber Yükle